Site icon נוטריון ספרדית

אודות


ד"ר עו"ד אורן שבת

תחומי עיסוק עיקריים
משפט מנהלי ומכרזים ציבוריים דיני ירושה וצוואות, משפט אזרחי- מסחרי. ד"ר שבת עוסק במתן ייעוץ, פתרונות יצירתיים וייצוג בבתי המשפט במקרים גם בלתי שגרתיים, מורכבים ורגישים במיוחד, כולל ייצוג במקרים תקדימיים ובהליכים משפטיים בעלי רקע קודם של כישלון.

קריירה מקצועית
יליד שנת 1968, ישראל.
דובר מספר שפות, בתוכן: אנגלית, ספרדית, איטלקית, ערבית ועברית.
תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר-אילן (מסלול מחקרי עם תיזה) LL.M.
חבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 1996.

חבר בוועדה לענייני ירושה, שליד לשכת עורכי הדין בישראל.
חבר בוועדת הנוטריונים שליד לשכת עורכי הדין בישראל.
מוסמך לנוטריון, משנת 2007.
שימש כמרצה בהשתלמויות לעורכי-דין ועובדי מדינה, בתחום המכרזים הציבוריים.

ד"ר שבת מייצג בהצלחה את לקוחותיו מן הארץ ומחו"ל (במיוחד, אירופה, ארה"ב ואמריקה הלטינית), בקשת של שדות משפט בבתי המשפט, בערכאות שיפוט שונות, לרבות בית המשפט העליון, בית הדין הארצי לעבודה, בתי המשפט המחוזיים והמנהליים.

מחקרים אקדמיים
בשנת 2003 פירסם ד"ר שבת עבודת מחקר אקדמי בתחום המכרזים הציבוריים: המנתחת את דיני המכרזים הישראלים: "המטרה הכלכלית בדיני המכרזים במדינת ישראל", אשר חוברה במסגרת לימודי תואר שני – מסלול מחקרי, באוניברסיטת בר-אילן, בהנחיית פרופ' אריה רייך.

ד"ר שבת חיבר במשותף ביחד עם עו"ד אילנית שבת (חלפון) את הספר: "ירושה – עסקאות בירושה עתידה וצוואות הדדיות" (התשס"ו-2006), בהוצאה לאור של חב' פרלשטיין-גינוסר. ספרו של עו"ד שבת נרכש על ידי הנהלת בתי המשפט, על ידי משרדי עורכי-דין מובילים וכן משרדי ממשלה שונים. הספר נרכש גם על ידי כל הספריות המשפטיות, לרבות ספריות אוניברסיטאיות בישראל ומצוטט  בגוף פסקי דין של המשפט לענייני משפחה, בתי משפט מחוזיים ובית המשפט העליון.

בשנת 2014 חיבר ד"ר שבת ביחד עם פרופ' אריה רייך מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן מאמר על סעד הפיצויים בדיני המכרזים, אשר פורסם בבריטניה: Arie Reich & Oren Shabat, The Remedy of Damages in Public Procurement in Israel and the EU: A Proposal for Reform, 2 P.P.L.R. 50 2014.

בשנת 2017 פרסם ד"ר שבת את ספרו: "העתירה המינהלית והסעדים במכרזים ציבוריים" (בהוצאת פרשלטיין גינוסר, 2017) כריכה קשה, 844 עמודים.

פסקי דין
בתיקים שניהל ד"ר שבת התקבלו פסקי דין והחלטות רבים, בעלי חשיבות עקרונית או בעלי השפעות ציבוריות. להלן, מספר דוגמאות מסודרות כרונולוגית, לפי תאריך חיפוש פסקי דין :

בעניין ע"א 8416/99 אי.איי.אם. אלקטרוניקס מחשבים וציוד היקפי (1999) בע"מ נ' מפעל הפיס, פ"ד נד(3) 435 (2000), הכיר בית המשפט העליון לראשונה בזכותו של מתמודד שהצעתו במכרז נפסלה, לתקוף את הצעותיהם של מתמודדים אחרים אשר לא נפסל.

בעניין עת"מ (מינהלי ת"א) 2151/07 עורך דין אורן שבת, נ' עיריית נתניה (פורסם בנבו, 11.6.2008) קיבל בית המשפט המחוזי בת"א את עתירתו של עורך דין שבת להורות לעיריית נתניה לפרסם את דו"ח שימור והגנה על הסביבה החופית של מצוקי נתניה, אשר העירייה לא אפשרה לציבור לעיון בו. בעקבות פרסום הדו"ח ולאור האמור בו נוצר לחץ ציבורי, אשר הניע את עיריית נתניה ולאחר מכן את ממשלת ישראל, להקצות משאבים לשימור מצוקי חוף הים בנתניה ובערים נוספות.

בעקבות עתירה שהגיש ד"ר שבת בעניין עת"מ (מינהלי ת"א) הוגו הבר נ' מדינת ישראל (פורסם בנבו, 12.5.2013) פרסם משרד הביטחון הוראה חדשה אשר העניקה לנכי צה"ל המתגורר בחו"ל זכות לרכב רפואי בחו"ל, זאת לאחר שמשרד הביטחון נמנע מפרסום הוראה כאמור במשך פרק זמן הקרוב לשלוש שנים למרות פסיקת בית המשפט העליון בפרשת נאמן.  

שירותי נוטריון
בשנת 2007 הוסמך ד"ר שבת כנוטריון ובמסגרת תחום עיסוק זה מספק משרדו שירותי תרגום ונוטריון למסמכים מכל הסוגים, בשפות: אנגלית, ספרדית, איטלקית ועברית. עורך דין שבת מוכר על ידי שגרירות ספרד ושגרירויות שונות של מדינות דרום אמריקה הלטינית. 

יצירת קשר

ליצירת קשר עם ד"ר שבת, ניתן להתקשר לטל' 09-9543895, פקס' 09-9545033 דוא"ל office@notario.co.il. כתובת משרדנו ברחוב משכית 22 הרצליה פיתוח, ת.ד. 12617, כניסה דרומית, קומה ג'. לחצו כאן לקבלת מפת הגעה.

Exit mobile version